Σε πλήρη εξέλιξη βρίσκεται ο καύσωνας Κλέων με τη θερμοκρασία να ανεβαίνει στα ύψη και σήμερα φτάνοντας μέχρι και τους 42 βαθμούς. Όπως εξήγησε ο μετεωρολόγος του OPEN, Κλέαρχος Μαρουσάκης οι συνθήκες θα είναι πιο δύσκολες από την προηγούμενη εβδομάδα, καθώς τη νύχτα η θερμοκρασία δεν αναμένεται να παρουσιάσει σημαντική πτώση. Την ίδια ώρα προειδοποίησε και για ένα τρίτο κύμα του καύσωνα σε λίγες ημέρες.
![εργασία γραφείου](/sites/default/files/styles/square_small/public/2024-07/ergasia-grafeioy_1.jpg.webp?itok=VTTK3jer)