Για τη Δανία ο κορονοϊός δεν υπάρχει πλέον. Όλα τα μέτρα έχουν μπει στο συρτάρι και οι Δανοί κυκλοφορούν ελεύθεροι. Η πανδημία ήταν παραμύθι ή η απόφαση των Δανών είναι μια υψίστης πολιτικής σημασίας πράξη; Ας το αναλύσουμε…
![πανεπιστήμιο](/sites/default/files/styles/square_small/public/2024-07/panepistimio-2.jpg.webp?itok=t74N8NqA)
Για τη Δανία ο κορονοϊός δεν υπάρχει πλέον. Όλα τα μέτρα έχουν μπει στο συρτάρι και οι Δανοί κυκλοφορούν ελεύθεροι. Η πανδημία ήταν παραμύθι ή η απόφαση των Δανών είναι μια υψίστης πολιτικής σημασίας πράξη; Ας το αναλύσουμε…