Οι μελέτες δείχνουν, ότι η ευτυχία τείνει να ακολουθεί μια καμπύλη σχήματος U κατά τη διάρκεια της ζωής ενός ατόμου. Συγκεκριμένα, η ευτυχία για έναν άνθρωπο κορυφώνεται γύρω στα 30 του και στη συνέχεια στα 65 με 70 του χρόνια.
![Πυροσβεστική](/sites/default/files/styles/square_small/public/2024-07/pyrosbestiki_18.jpg.webp?itok=fw-XfATl)
Οι μελέτες δείχνουν, ότι η ευτυχία τείνει να ακολουθεί μια καμπύλη σχήματος U κατά τη διάρκεια της ζωής ενός ατόμου. Συγκεκριμένα, η ευτυχία για έναν άνθρωπο κορυφώνεται γύρω στα 30 του και στη συνέχεια στα 65 με 70 του χρόνια.